LATARNICA

Latarnie morskie, koty, słowo drukowane i coś więcej…

Zaplanowałam na początek  tego tygodnia zupełnie inny wpis, ale na tą chwilę temat jest priorytetowy. Przyjaciele i miłośnicy kotów pragną pomóc poznańskiej Fundacji Agapeanimali, która zajmuje się kotami. Więcej o samej Fundacji znajdziecie na ich stronie – TUTAJ. Niestety ostatnio spotkało ich przykre zdarzenie – stracili KOTULNIĘ czyli lokal w którym przebywały koty przygotowywane do adopcji. Jak sami napisali na stronie – czeka ich i małych podopiecznych trudny czas bowiem w tymczasowym lokalu mogę być tylko do 15 lipca, a nowego jeszcze nie znaleźli:

Przyjaciele,
Nadszedł ostatni miesiąc działań fundacyjnych jeszcze pod znakiem korzystania z dotychczasowego lokum, w którym mieści się nasza kotulnia.
Wszystko wskazuje na to, że nie uda nam się jednak płynnie wejść w funkcjonowanie w nowym miejscu. Na pewno przez zbliżający się znaczący okres czasu funkcjonować będziemy tylko i wyłącznie w oparciu o nieocenione prywatne domy tymczasowe naszych wolontariuszy.
Taką notkę znajdujemy na ich stronie, ale bardzo szybko ruszyły spontaniczne akcje mające na celu niesienie pomocy Fundacji. Najpierw informacje pojawiły się na portalu społecznościowym na Facebooku. Drogi Czytelniku, jeśli masz tam profil udostępniaj wiadomość! Im więcej osób będzie wiedziało tym lepiej i większe szanse na owocną pomoc.
Druga – ważniejsza akcja pomocy – zrodziła się na kosmetycznym blogu poświęconym pięknym włosom  Siempre-la-belleza. Wszystkie detale i terminy są podane TUTAJ. A jaka jest jej idea? Pokrótce chodzi o to, aby każdy z nas spróbował rozejrzeć się wokół siebie i zebrał kosmetyki, biżuterię, przedmioty artystyczne – także wyrabiane własnoręcznie – oraz nową odzież, aby je potem przekazać poprzez pocztę na adres Fundacji, która te przedmioty od 1 sierpnia wystawi na portalu aukcyjnym Allegro, a pieniądze zebrane z ich sprzedaży pójdą na koty będące pod ich opieką i nową Kotulnię. Niestety na paczki nie ma zbyt wiele czasu – należy je wysłać do 6 lipca. Apeluję o przyłączenie się do tej spontanicznej akcji! W tej chwili pod opieką Agapeanimali jest kilkadziesiąt kotów. Zbiórka przedmiotów jest propagowana przez zaprzyjaźnione blogi. Podopiecznych, ktorym możemy pomóc zobaczycie m.in. na blogu KICI czyli świat wg Kota TUTAJ.
Kto może, niech przekazuje ten temat dalej i wstawia na swój blog. Z góry dziękuję! Jeśli ktoś chciałby mi podesłać przedmioty do przekazania na aukcje Agapeanimali proszę o kontakt mailowy.
[25.06.2012]
  1. Kici czyli świat wg Kota Said,

    Dla każdej Poznanianki – choć napływowej – poznańska akcja jest priorytetowa :) Więc na inny wpis wszyscy zaczekają ;)

Add A Comment

Subscribe to LATARNICA