LATARNICA

Latarnie morskie, koty, słowo drukowane i coś więcej…

Dzisiejsza fotografia to motyw znaleziony na mozaice przy Centrum im. Yigala Alona – nad jez. Galilejskim. Centrum jest placówką muzealną, w której gromadzone są „skarby” z lokalnych wykopalisk archeologicznych, jest to też placówka prezentująca znalezione starożytne łodzie. Muzeum prowadzone jest przez kibuc Ginosar. Najcenniejsza, osobno eksponowana, jest duża łódź rybacka sprzed 2 tys. lat zwana „łodzią Jezusa”. Odnaleziona została w przybrzeżnym mule. Takiej używał św. Piotr i takimi pływał też Jezus. Na mozaice, która wije się na niskim murku przed Centrum są liczne motywy związane z wodą, morzem i łodziami. Tam wypatrzyłam ten biało-czarny motyw z latarnią morską. Fot. Latarnica.

[17.06.2012]

 1. Ania Said,

  Ty masz te oko na latarnie morskie, doprawdy !

 2. kotmonika Said,

  To się wyrabia latami, mam jakiś szósty zmysł latarniany, podobnie jak widzę koty których nie widzi nikt, dopiero jak je pokażę komuś to są dostrzegane. Jak się coś kocha a ja kocham i latarnie i koty to widzi się to w mrowiu motywów wokół nas.

 3. druss Said,

  Pięknie powiedziane – rzeczywiście w przypadku uczuć pojawia się jakiś dodatkowy zmysł, który pomaga nam dojrzeć coś w rozgardiaszu świata, usłyszeć słowa w szumie dźwięków…
  Ukłony,

 4. Robson68 Said,

  A już myślałem, że ze mną coś nie tak, bo wszędzie wypatrzę kota :)
  Ciekawa mozaika.

 5. kotmonika Said,

  To żadna choroba, kociarze już tak mają – są monotematyczni:)

Add A Comment

Subscribe to LATARNICA