LATARNICA

Latarnie morskie, koty, słowo drukowane i coś więcej…

Po tygodniu opadów – czasami bardzo intensywnych – wróciło lato. A skoro lato, to moje myśli często wędrują na nadbałtyckie plaże, bo wakacje nieodłącznie kojarzą mi się z polskim morzem. Dzisiaj fotografia z Kołobrzegu – wykonana w sierpniu 2011 roku. To był udany tydzień nad morzem i pierwszy wyjazd kota na nasze wybrzeże. Pogoda była wspaniała i co rano chodziliśmy na plażę. Można było wtedy zrobić choćby taką fotkę jak poniżej – z latarnią kołobrzeską w tle. Fot. Tomasz Lerczak.

[24.06.2012]

 

 1. Sebastian Said,

  Kołobrzeska latarnia była moją drugą latarnią jaką w swoim życiu zobaczyłem (pierwszą były Gąski) mając chyba 7 lat:) i pomimo tego, że w moim guście do najładniejszych nie należy to jednak ma w sobie to coś. Zawsze bardzo miło ją wspominam, bo kiedy ją zobaczyłem po raz pierwszy te 15 lat temu to już rozbudziło się we mnie zamiłowanie do tych obiektów. Zwłaszcza laterna tej latarni jest piękna. Ponadto będąc u jej podnóża dostałem jej kartonowy model i od tego czasu modelarstwo stało się moją drugą pasją;)

 2. kotmonika Said,

  Też wizualnie najmniej podoba mi się współczesna latarnia w Kołobrzegu (jej dwie poprzedniczki bardzo mi się architektonicznie podobały!) ale masz rację, ona mimo wszystko ma w sobie coś. Mam z pobytów w Kołobrzegu miłe wspomnienia. Skoro dla ciebie mogła się stać zaczątkiem latarnianej pasji to nie jest to byle jaka latarnia! A pasje rodzą się w różnych okolicznościach – i to jest niezwykłe. Pozdrawiam!

 3. Ania Said,

  Jednak co czlowiek to inny gust :) Mnie sie latarnia kolobrzeska podoba, stoi jak prawie zamczysko z gruba wieza i chroni wybrzeza. Solidna i z charakterem.
  Bylam tam w latach 60-tych, nie bylo takich „fajerwerkow” swietlnych jak teraz.
  Dla mnie wyglada imponujaco !

  Zdjecie bardzo fajne !

 4. Robson68 Said,

  Uroda latarni – rzecz gustu :)
  Myślę, że każda z nich ma w sobie to „coś”, każda jest niepowtarzalna, od tej najmniejszej po te największą. Każda dla każdego oznacza coś innego :)
  Świetna kompozycja zdjęcia – gratuluje.
  Pozdrawiam

Add A Comment

Subscribe to LATARNICA