LATARNICA

Latarnie morskie, koty, słowo drukowane i coś więcej…

Jeśli nie trafiliście na ten news w żadnym z ogólnokrajowych serwisów informacyjnych ani w internecie to ja z przyjemnością puszczę taką informację dalej w świat. W Poznaniu powstał „Sklep z cytatami”. To autorskie dzieło plastyczki Darii Mielcarzewicz, która opracowała graficznie wszystkie dostępne w sprzedaży przedmioty. A jaka jest główna idea tego miejsca? Idealnie byłoby gdyby przedmioty promowały czytelnictwo, zachowały od zapomneinia cytaty z klasyki i literatury współczesnej. Statystyki są nieubłagane. Czytelnictwo w Polsce umiera. Ludzie nie czytają nawet gazet czy jakichkolwiek tekstów jka np. instrukcja obsługi zakupionego sprzętu. To tragiczne. Dla mnie i moich znajomych, dla ktorych książki to tak nieodłączny składnik codziennego życia jak posiłek czy sen. Rozmowy o literturze to jeden z popularniejszych tematów dyskusji. A co przyniesie przyszłość? Może ktoś obdarowany podarunkiem zakupionym w „Sklepie z cytatami” nawróci się, możę sięgnie po książkę z której przeczyta cytat,a może zainteresuje go autor tych słów? Oby tak to działało. Póki co przy ulicy Kościuszki 71/73 mamy pradziwą enklawę słów rozlanych po bardzo sympatycznych gadżetach. Pełna nazwa sklepu brzmi: „Sklep z cytatami. Oni mówią, Daria rysuje”. W internecue funkcjonuje na portalu Facebook, na start czeka już wersja internetowa sklepu. Zainteresowanie przedmiotami jest duże. Sam fakt, że taka inicjatywa przeleciala jak kometa przez wszystkie serwisy informacyjne już o czymś świadczy. Biznes jest sosunkowo młody. Sklep ruszył niedawno bo 4 grudnia 2012 roku.

Na portalu epoznan.pl można przeczytać o sklepie:

[…] Torebki, koszulki, kubki, a nawet krówki i inne słodkie cukierki, Fritz-Cola, magnesy na lodówkę, kalendarze i wiele innych. To wszystko można znaleźć w nowym sklepie, który powstał na ulicy Kościuszki. Wszystkie gadżety mają cechę wspólną – są „wyposażone” w znane cytaty i oryginalne grafiki.

W „Sklepie z cytatami” każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu małe gadżety – jak zapalniczki i magnesy na lodówkę, a także te nieco większe – kalendarze, koszulki i oryginalne kubki. Nietypowe smakołyki znajdą tu miłośnicy słodyczy – wśród tych dostępnych w sklepie są m.in. migdałki Brunona Schulza i nadcukierki Friedricha Nietzschego.

Każdy przedmiot posiada grafikę, na której zobaczyć można znaną postać, a także cytat z twórczości tej postaci. – Sklep jest częścią agencji reklamowej Rekord – tłumaczy Daria Mielcarzewicz, autorka wszystkich projektów. – Najpierw, przez trzy miesiące, sprzedawaliśmy w agencji torebki i koszulki z grafikami. Gdy zobaczyliśmy, że cieszą się sporym zainteresowaniem, postanowiliśmy otworzyć sklep, w którym można znaleźć dużo więcej gadżetów – wyjaśnia.

Profil sklepu na Facebooku znajdziesz TUTAJ.

[16.01.2013]

Poniżej zdjęcia z portalu poznan.naszemiasto.pl, fot. Zbyszek Snusz

Wejście i witryna sklepowa

Poniżej motywy graficzne autorstwa p. Darii (zdjęcia z profilu sklepu z Facebooka)

Poniżej kubek mola książkowego – oj miałabym komu taki kupić! I cytat z Witkacego…

 

Add A Comment

Subscribe to LATARNICA