LATARNICA

Latarnie morskie, koty, słowo drukowane i coś więcej…

Dziś z ogromną przyjemnością chciałabym zarekomendować nową lekturę na rodzimym rynku wydawniczym dotyczącą kociego behawioryzmu. Czyli coś co jest dla każdego kociarza i miłośnika zwierząt jazdą obowiązkową. Dotychczas w tej dziedzinie mogliśmy liczyć na tłumaczenia (i to bardzo nieliczne ) wydawnictw zagranicznych (np. „Kocia magia” Jacksona Galaxy, „Kocie tajemnice” i „Koci detektyw” Vicky Halls, „Zaklinacz kotów” Clairre Besant, „Co twój kot próbuje ci powiedzieć” Arden Moore, „Zrozumieć kota” John Bradshaw, „Jak zrozumieć kota” Claire Arrowsmith). Brakowało aktualnej pozycji poruszającej temat kocich zachowań napisanej tutaj, w tym czasie, odpowiadającej na potrzeby polskiego rynku, bowiem jak widać choćby w samej przestrzeni internetu coraz więcej osób mających zwierzęta szuka porad i korzysta z usług kocich i psich behawiorystów. Coraz częściej leczenie pupila odbywa się równolegle u weterynarza i zoopsychologa przy obustronnej zgodzie i porozumieniu obu stron.

Autorka „”Co jest, kocie? czyli wszystko co musisz wiedzieć aby zrozumieć swojego kota” – technik weterynarii  Małgorzata Biegańska-Hendryk jest doradcą ds. kociego behawioryzmu i więcej informacji znajdziecie na stronie www koci behawioryzm – TUTAJ.

Miałam przyjemność  uczestniczyć w grudniu 2014 roku w Poznaniu w szkoleniu „Pomoc kotom i innym zwierzętom w potrzebie” prowadzonym przez autorkę tej książki i nie mając jeszcze w ręce tej publikacji polecam ją w ciemno. Premiera „Co jest kocie” miała miejsce 17 września br. czyli kilka dni temu. Książka jest dostępna na stronie wydawnictwa  Samo sedno (i na pewno trafi do innych księgarni np. empiku). Cena podawana na stronie wydawnictwa wynosi 32,90 zł. Jak podaje Autorka: […] poradnik powstał w jako zbiór przydatnych informacji, porad, ciekawostek i kocich historii, które, mam nadzieję, okażą się przydatne w codziennym obcowaniu z kocimi towarzyszami.

Patronat nad książką objął magazyn „Kocie sprawy” oraz portal Kocie porady behawioralne

Poniżej okładka książki.

[23.09.2015]

 

 

 

Add A Comment

Subscribe to LATARNICA