LATARNICA

Latarnie morskie, koty, słowo drukowane i coś więcej…

Z ogromną przyjemnością – wedle starej blogowej tradycji Latarnicy –  na początku stycznia tworzę wpis o nazwie Lektury 2018, który jako jedyny jest aktualizowany przez cały okrągły rok. Pozwala mi to nie tylko kontrolować ilość przeczytanych książek, ale przede wszystkim jest archiwum tytułów, bo niestety zdarzają mi się chwilę, że naprawdę już nie pamiętam czy daną książkę czytałam. Podobnie jak w 2017 roku przystąpiłam na Facebooku do grupy o nazwie Przeczytam 52 książki w roku. To smpatyczne miejsce gdzie dzielimy się tym co aktualne czytamy i dopingujemy by osiągnąć choć status 52 tytułów w roku – co daje jedną lekturę na tydzień. Rok wcześniej byłam blisko mety ale zabrakło mi 2 tytułów. W tym roku moje Czytelnictwo totalnie mnie zaskoczyło. Od razu dodam, że nie czytam dla statystyk i prędkości, bo książki są moją pasją i jak już poświęcam czas książce to na spokojnie. Rok 2017 skończyłam z wynikiem 84 tytułów i to jest największa ilość przez ostatnie lata.

Nie znajduję uzasadnienia naukowego ale wiem, że większa ilość książek w moich spisach lektur pojawiła się odkąd w 2016 roku nabyłam czytnik Kindle. Długo się wzbraniałam, bo byłam przekonana że nie przyzwyczaję się do książek w wersjach elektronicznych, a jednak ebooki nie tylko mnie „kupiły” – to jeszcze czytam odtąd zdecydowanie szybciej, także pozycje które mają bardzo dużo stron i w wersji papierowej balam się po takie w ciągu roku sięgać bo zmęczenie w tygodniu pracy robi swoje.

Sama jestem ciekawa co przyniesie ten rok. Jeśli mniej lektur, albo o wiele mniej to trudno. Nic na siłę. Ważne aby jakość tych wybieranych spełniała moje literackie fascynacje. A tego raczej nie zabraknie patrząc na kolejkę czekających tytułów w wersji ebookowej czy papierowej. Zatem startuj roku 2018!

Fot. pixabay.com

animals-2739386_1920

Lektury 2018:

  1. Frida Kahlo prywatnie – Suzanne Barbezat – styczeń – nota 5
  2. Hamish Macbeth i śmierć żony idealnej (4 tom cyklu) – M.C. Beaton – styczeń – nota 5
  3. Grand – Janusz Leon Wiśniewski – styczeń – nota 5
  4. Szwecja czyta. Polska czyta – Katarzyna Tubylewicz, Agata Diduszko-Zyglewska  – styczeń – nota 5
  5. Mężczyzna na balkonie – Per Wahloo, Maj Sjowall – styczeń – nota 5
  6. Zakonnice odchodzą po cichu – Marta Abramowicz – styczeń – nota 5
  7. Zaginiony – Conrad Anker, David Roberts – styczeń – nota 5
  8. Felidae – Koci kryminał – Akif Pirincci – styczeń – nota 5
  9. Polska odwraca oczy – Justyna Kopińska – styczeń – nota…

 

 

Add A Comment

Subscribe to LATARNICA