LATARNICA

Latarnie morskie, koty, słowo drukowane i coś więcej…

Czasami życie stwarza niesamowite niespodzianki. 3 marca br. odezwał się do mnie przez Facebooka Borys Kozielski, który poszukiwał w necie informacji nt naszych polskich latarni morskich i tak trafił na jeden z wpisów na Latarnicy. Nie trudno tutaj trafić bowiem, gdy poszpera się w google to wyszukiwarka podpowiada również odwiedziny na mojej stronie. Okazało się, że Borys rusza z wielkim fantastycznym projektem dla Wikipedii – Podkasty dla Wikipedii Latarnie Morskie. Ma to być seria audycji z rozmowami o konkretnych latarniach – jedna audycja na latarnię. Audycje te będą potem umieszczane w Wikipedii jako ilustracja hasła.  Borys potrzebował różnych informacji i poszukiwał osób kontaktowych dzięki którym mógłby dotrzeć do ciekawych miejsc i ludzi. Nie mogłam się oprzeć aby nie wejść w ten projekt. Całość materiału ma powstać po podroży polskiem wybrzeżem od latarni wschodnich na zachód aż do Świnoujścia. Niestety ze względu na stałą pracę nie mogę sobie pozwolić latem na dodatkowy kilku tygodniowy urlop ale włączyłam się całym sercem do tej akcji i wspieram działania które będą miały miejsce.

Stronę projektu możecie znaleźć tutaj: https://pl.wikimedia.org/wiki/Latarnie_morskie_w_Polsce.

Borys ruszył też z blogiem opisującym się się na danym etapie przygotowań a potem już samej podróży będzie działo. zachęcam do zaglądania – TUTAJ.

Jeśli będziecie w lipcu na naszym wybrzeżu i akurat traficie w okolicach latarni na oznakowany samochód Podkasty dla Wikipedii Latarnie Morskie wiedzcie, że możecie podjść, przywitać się i opowiedzieć o  waszej latarnianej pasji. Wstępnie plan podróży się już krystalizuje, podobnie jak inne szczegóły, których sporo trzeba dopiąć.

Scan-700x321

Na pewno patronat nad przedsięwzięciem obejmie Towarzystwo Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego, do którego również należę, a które zajmuje się latarniami wybrzeża wschodniego od Krynicy Morskiej o Stilo. Innych patronów wciąż poszukujemy i zachęcamy do poparcia tej akcji.

Mamy również swoją grupę na Facebooku gdzie na bieżąco informujemy się o rozwoju całego przedsięwzięcia.  Jednym słowem tegoroczne lato należy do latarni morskich! Zachęcam wszystkich, którzy chcieliby jakoś wspomóc, objąć patronatem czy sponsoringiem – o kontakt do Borysa na e-mail: boryskozielski@gmail.com

lub:

boryskozielski@wikimedia.pl

[04.04.2018]

29339801_10213548146750900_6997856465243340800_n

Add A Comment

Subscribe to LATARNICA